Достапни линкови

logo-print

Тадиќ во Брисел на разговор со Ромпуј


Macedonia - Macedonian President Gjorge Ivanov and Serbian President Boris Tadic hold news conference in Belgrade, 20Oct2010

Macedonia - Macedonian President Gjorge Ivanov and Serbian President Boris Tadic hold news conference in Belgrade, 20Oct2010

Претседателот на Србија Борис Тадиќ ќе разговара денеска во Брисел со претседателот на Европскиот Совет Херман Вон Ромпуј.
Како претседател на Демократската партијата Тадиќ ќе учествува и на Конвенциајта на Партијата на европските социјалисти.
Министерот за надворешни работи Вук Јеремиќ пак ја почнува повеќедневната посета на Лондон.
XS
SM
MD
LG