Достапни линкови

logo-print

Неколку лица убиени на протести во Сана


Неколку луѓе биле убиени денеска во главниот град на Јемен, Сана, кога едно лице отворило оган врз демонстрантите во центарот на градот. Според болнички извори, најмалку 4 лица биле убиени. До инцидентот доаѓа само два дена откако претседателот Али Абдула Салех соопшти дека ќе ја напушти власта.
XS
SM
MD
LG