Достапни линкови

logo-print

Арапската Лига дебатира за санкции против Сирија


Министрите за надворешни работи на Арпаската Лига се состануваат денеска во Каиро на разговори за воведување санкции против Сирија поради тоа што режимот на Башаер Ел Асад не го спроведе планот за мир во земјата. Арапската Лига веќе ја суспендира Сирија од члентвото во таа организација, а не е прецизирано за какви нови санкции станува збор.
XS
SM
MD
LG