Достапни линкови

logo-print

Закани од Севрена Кореја кон Јужна


Северна Кореја се закани дека ќе гори јужно-корејската претседателската резиденција. Ваквата закана од Пјонг Јанг доаѓа поради воените вежби што ги одржува Јужна Кореја во близина на островот кој пред една година беше ракетиран од Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG