Достапни линкови

logo-print

Јан Кубис ќе биде прв човек на мисијата на ОН во Авганистан


Обединетите нации назначија поранешен министер за надворешни работи од Словачка како шеф на мисијата на организацијата во Авганистан. Јан Кубис ќе стапи на чело со мисијата од 1 јануари, во услови кога Соединетите американски држави и други земји ќе почнат со повлекување на своите трупи од земјата, каде движењето на талибанските милитанти не покажува знаци на слабеење.
XS
SM
MD
LG