Достапни линкови

logo-print

20 години од падот на СССР


Еден од клучните луѓе во времето на колапсот на СССР беше националниот советник на САД генерал Брент Скроукрофт. Тој за РСЕ изјави дека „ Горбачов ја вршеше работата за нас“ Ова е дел од специјалниот проект на РСЕ

XS
SM
MD
LG