Достапни линкови

logo-print

Во Сирија убиени најмалку 28 цивили


Сиријски активисти за човекови права соопштија дека најмалку 28 цивили биле убиени вчера во градовите Хама и Хомс. Во меѓувреме, Комитетот на Обединетите нации за човекови права усвои резолуција со која се осудува претседателот Башар ал Асад за бруталното задушување на протестите против неговиот режим. Сиријскиот амбасадор во Светската организација Башар Џафари ги обвини Британија, Франција и Германија дека водат медиумска, политичка и дипломатска војна против Сирија.
XS
SM
MD
LG