Достапни линкови

logo-print

Талибанците демантираат дека се согласиле на примирје


Претставник на талибанците во Пакистан демантира дека била постигната согласност за прекин на огнот или дека се водело разговори за тоа со властите. До ова дојде во моментот кога локалните власти во северозападниот дел на земјата соопштија дека бил извршен напад врз полициска станица во која имало двајца загинати и неколкумина други повредени. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG