Достапни линкови

logo-print

Во Србија уапсени за трговија со луѓе


Кампања во Белград против трговијата со луѓе

Кампања во Белград против трговијата со луѓе

Српската полиција уапсила 17 луѓе под сомневање за илегално пренесување на стотици луѓе од Африка и Азија кон западна Европа. Во полициската акција која се одвивала во неколку српски градови било пронајдено оружје, дрога и пари. Агенциите јавуваат дека вчера српските царинци откриле 12 имигранти кои се обиделе од Македонија да влезат во Србија. Станува збор за двајца авганистанци и 10 сомалијци кои биле скриени во камион со македонски регистарски таблички.
XS
SM
MD
LG