Достапни линкови

logo-print

Дебата на кандидатите на републиканците за претседател на САД


Поранешниот спикер на Претставничкиот дом на Конгресот Њут Гингрич

Поранешниот спикер на Претставничкиот дом на Конгресот Њут Гингрич

Кандидатите кои се номинирани од Партијата на републиканците во трката за претседател на САД одржаа дебата за надворешната политика и националната безбедност на земјата. На дебатата кандидатите даваа одговори за нивните позиции околу тероризмот во Пакистан, војната во Авганистан и иранската нуклеарна програма.
Според анкетите, најдобро се покажал поранешниот спикер на Претставничкиот дом на Конгресот Њут Гингрич, а веднаш по него поранешниот гувернер на Масачусетс, Мит Ромни.
XS
SM
MD
LG