Достапни линкови

logo-print

Објавен составот на новиот либиски транзиционен кабинет


Либискиот премиер Абдел Рахим ал Киб

Либискиот премиер Абдел Рахим ал Киб

Либискиот премиер Абдел Рахим ал Киб го објави составот на неговиот кабинет, откако беше одобрен од владејачкиот Национален транзиционен совет. Транзиционата влада ќе ја предводи земјата до изборите во јуни наредната година.
По падот на режимот на Момаер Гадафи во август новите лидери на земјата се борат да воспостават контрола во земјата за да започнат со конструирање на институциите.
XS
SM
MD
LG