Достапни линкови

logo-print

Експлозија на пругата меѓу Узбекистан и Авганистан


Илустрација: Пруга во Узбекистан.

Илустрација: Пруга во Узбекистан.

Експлозија се случила на пруга во Узбекистан што ја поврзува земјата со Авганистан, јавуваат локалните медиуми. Причините за експлозијата што се случила пред неколку дена не се познати. Пругата ја користат и американските војници стационирани во Авганистан. Властите испитуваат можна терористичка поврзаност.
XS
SM
MD
LG