Достапни линкови

logo-print

Уапсен потпретседателот на Турската фудбалска федерација


Фудбалскиот стадион во Истамбул

Фудбалскиот стадион во Истамбул

Турската полиција денеска го уапси потпретседателот на Турската фудбалска федерација Ѓоксел Ѓумусдаг, под обвинение за местење на фудбалски натпревари.
Полицијата пред сослушувањето, Ѓумусдаг го однела на медицински преглед во болница.
Претходно околу 30 луѓе беа уапсени под сомнение за местење на фудбалски натпревари во првата и втората турска лига.
Меѓу уапсените беше и претседателот на Фенербахче Азиз Јилдрим, како и двајца членови од управата на Бешикташ.
XS
SM
MD
LG