Достапни линкови

logo-print

Уапсен синот на Гадафи


Сеиф ал Ислам Гадафи

Сеиф ал Ислам Гадафи

Сеиф ал Ислам Гадафи, син на убиенот либијски лидер Муамер Гадафи бил уапсен на југот на Либија, јавуват новинските агенции, повикувајќи се на изјава на министерот за правда и заштита на човековите права Мохамед ал Алагија. Тој не наведе други подробности во врска со апсењето на синот на Гадафи по кого Меѓународниот кривичен суд во Хаг има распишано потерница поради обвинување за сторени злосторства против човештвото.
XS
SM
MD
LG