Достапни линкови

logo-print

Двајца полицајци во Авганистан убиени од странските сили


Двајца авганистански полицајци биле убиени во престрелка со странските сили до која, како што соопштија локалните власти, дошло по грешка. Се прецизира дека НАТО војниците не ја пријавиле ноќната акција во југоисточната провинција Ганзи при што дошло до престрелка со авганистанските полицајци. НАТО соопшти дека убиството на двајцата полицајци било во самоодбрана.
XS
SM
MD
LG