Достапни линкови

logo-print

Меѓународната заедница против Иран


Том Донилон

Том Донилон

Белата куќа денеска соопшти дека Иран се соочува со изолација без преседан со оглед на тоа што светските сили се обединети во нивното противење Техеран да дојде до нуклеарно оружје. Советникот за национална безбедност Том Донилон изјави дека Русија, Кина и Соединетите држави имаат иста цел а тоа е да не му дозволат на Техеран да развие програма за нуклеарно оружје. Претседателот Барак Обама за време на самитот во Хаваи, разговарал за ова со лидерите на Кина и на Русија.
XS
SM
MD
LG