Достапни линкови

logo-print

Министерот за надворешни работи Попоски во посета на Данска


Министерот за надворешни работи Никола Попоски ќе престојува во еднодневна посета на Данска каде ќе се сретне со својот дански колега Вили Совндал, како и со министерот за европски прашања Николаи Вамен. На 1 јануари 2012 година Данска го презема шестмесечното претседателство со Европската унија. Тоа ќе биде седми пат како оваа држава е на чело на ЕУ од нејзиното зачленување во 1973 година
XS
SM
MD
LG