Достапни линкови

logo-print

Меркел ќе разговара со Камерон за економската криза во Европа


Во Берлин германската канцеларка Ангела Меркел ќе разговара со премиерот на Британија Дејвид Камерон за економската криза во Европа.Меркел и Камерон по разговорите треба да допатуваат во Брисел. Тие неодамна иразија различни ставови околу актулните случувања во Европа. Камерон застапува линија на евроскептицизам како резултат на случувањата во таа земја.
XS
SM
MD
LG