Достапни линкови

logo-print

Талибански напади во Кабул


Од состанокот на Лоја Џирга во Кабул

Од состанокот на Лоја Џирга во Кабул

Авганистанските власти соопштија дека денеска експлодирала граната во близина на местото каде што се одржува состанокот на старешните познат како Лоја Џирга во Кабул. Слични напади имаше и вчера и за нив одговорноста ја презедоа талибанците. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на состонокот на кој учествуваат 2 илјади старешини ги обелодени условите за натамошното американско воено присуство откако НАТО силите ќе ја напуштат земјата кон крајот на 2014 година.
XS
SM
MD
LG