Достапни линкови

Иран - Не бевме нападнати, туку се случи несреќа


Началникот на генералштабот на иранската армија, генерал Хасан Фироузабади.

Началникот на генералштабот на иранската армија, генерал Хасан Фироузабади.

Началникот на генералштабот на иранската армија, генерал Хасан Фироузабади ги отфрли наводите дека САД и Израел стојат зад експлозијата што викендов се случи во еден склад за муниција, при што загинаа 17 припадници на Револуционерната гарда, меѓу кои и клучниот експерт за балистика на проектили. Тој рече дека експлозијата била несреќен случај и ги отфрли наводите на западните медиуми за американска и израелска вмешаност.
XS
SM
MD
LG