Достапни линкови

Хрватска, Чешка, Ирска и Португалија обезбедија учество на ЕП во фудбал


Фудбалерите на БиХ за време на тренинг пред натпреварот со Португалија

Фудбалерите на БиХ за време на тренинг пред натпреварот со Португалија

Репрезентациите на Хрватска,Чешка, Ирска и Португалија се последните четири репрезентации кои обезбедија учество на Европското првенство во фудбал, кое следната година се одржува во Полска и Украина.
Во вчерашните реванш средби, Хрватска одигра нерешено 0:0 со Турција. Во првиот натпревар Хрватска ја победи Турција сo 3:0.
Чешка во Подгорица ја победи Црна Гора со 1:0 и оди понатаму со вкупен резултат од 3:0.
Ирска играше нерешено 1:1 со Естонија, и со вкупен резултат од 5:1, се пласираше на ЕП.
Португалија убедливо ја победи Босна и Херцеговина со 6:2. Првиот натпревар меѓу нив заврши нерешено, без голови.
XS
SM
MD
LG