Достапни линкови

logo-print

Растурен кампот на Окупирај го Вол Стрит во Њујорк


Полицијата во Њујорк денеска започна да ги отстранува демонстрантите од движењето Окупирај го Вол Стрит, кои кампуваа во паркот од септември. Властите во Њујорк соопштија дека демонстрантите мора да ги отстранат шаторите и оти паркот мора да биде исчистен поради опасноста од фекалиите, а потоа оние што сакаат да продолжат да протестираат можат да се вратат, но без шатори и вреки за спиење. Движењето Окупирај го Вол Стрит, кое е насочено против корпоративната алчност, се прошири и во други градови во Соединетите Држави и во светот.
XS
SM
MD
LG