Достапни линкови

logo-print

Убиени шестмина осомничени милитанти во Пакистан


илустрација

илустрација

Најмалку шестмина осомничени милитанти загинале во напад на американско беспилотно летало во северот на Пакистан, потврдија извори од одбраната. Согласно извештаите, нападот се случил рано наутро во северниот пакистански регион Вазиристан, во близина на границата со Авганистан. Соединетите американски држави неретко извршуваат напади со беспилотни летала врз осомничени милитанти со врски со терористичката Ал Каеда, кои од Пакистан организираат напади врз силите на САД во Авганистан.
XS
SM
MD
LG