Достапни линкови

logo-print

Талибанците дошле до безбедносни планови


Талибанците во Авганистан објавиле, како што наведуваат на нивната страница, безбедносни планови за претојниот национален состанок познат како Лоја Џирга. Тоа беше демантирано од авганситанските власти со објаснување дека станува збор за лажни планови со цел да се заплашат учесниците на состанокот закажан за 16 ноември и на кој треба да учествуваат над 2 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG