Достапни линкови

Иран-Неефективни се мерките на Арапската лига против Сирија


Претседателот на Сирија, Башар ал Асад

Претседателот на Сирија, Башар ал Асад

Иранските власти соопшти дека одлуката на Арапската лига да ја суспендира Сирија нема резултат и е во корист на странските земји во време кога на реформите на претседателот Башар ал Асад треба да им се даде шанса.
Иран е тесно поврзан со Сирија. Двете земји го поддржуваат Хамас и Хезболах.
XS
SM
MD
LG