Достапни линкови

logo-print

Ослободени тројца француски хумантирани работници во Јемен


Францускиот претседател Никола Саркози

Францускиот претседател Никола Саркози

Францускиот претседател Никола Саркози соопшти дека тројца француски хуманитарни работници биле ослободени, откако беа во заложништво во Јемен околу 5 месеци.
Заложниците беа киндапирани во покраината Хадрамот на 28 мај, каде е активна Ал Каеда.
Претходно имаше информации дека двете жени и едниот маж биле киндапирани од Ал Каеда, која барала милиони долари за нивен откуп.
XS
SM
MD
LG