Достапни линкови

logo-print

Двајца Кувајќани уапсени за шпионажа во Иран


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во посета на рафинерија во Абадан.

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во посета на рафинерија во Абадан.

Двајца кувајтски државјани се уапсени во регионот Абадан во југозападен Иран под сомнение за шпионажа и нелегален влез во земјата, објави иранската државна телевизија. Двајцата Кувајќани се во притвор.
XS
SM
MD
LG