Достапни линкови

Иран-при експлозијата во воена база загинале 17, а не 27 луѓе


Членови на иранската Револуционерна гарда

Членови на иранската Револуционерна гарда

Портпаролот на иранската Револуционерната гарда го ревидираше бројот на загинати при експлозијата во воена база во Техеран. Портпаролот за полу-официјалната новинска агенција Фарс, изјавил дека во екплозијата загинале 17 луѓе, а инфомацијата дека загинале 27 била грешка.
При експлозијата се повредени најмалку 15 луѓе. Сите загинати биле членови на револуционерната Гарда. Се уште не се знае дали експлозијата е причината од воздушен напад или од друг вид на напади, а властите велат дека настанот треба да се третира како несреќен случај.
XS
SM
MD
LG