Достапни линкови

logo-print

Бројката на загинати при експлозија во Иран се искачи на 27


I

I

Бројката на загинати при денешната експлозија на една воена база во Иран се искачи на 27 лица, според информациите на иранската национална телевизија, која го цитираше потпаролот на иранската револуционерна гарда, командантот Рамезан Шариф.
Експлозијата се случила во складовите за муниција на базата, која се наоѓа во близина на градот Малард на 20 километри одалеченост од центарот на Техереан. Сите жртви се членови на гардата, а има и околу 20 повредени.
XS
SM
MD
LG