Достапни линкови

logo-print

Петнаесет загинати при експлозија на воена база во Иран


Тренинг на членовите на иранската револуционерна гарда

Тренинг на членовите на иранската револуционерна гарда

Потпаролот на иранската револуционерна гарда, командантот Рамезан Шариф соопшти дека 15 лица загинале при денешната масовна експлозија во една воена база во близина на градот Малард, кој е 20 километри одалечен од центарот на Техереан.
Според Шариф, експлозијата се случила во складовите за муниција.
Нема извештаи дека експлозијата е поврзана со некој друг напад.
XS
SM
MD
LG