Достапни линкови

logo-print

Силна експлозија во воена база во близина на Техеран


Командант на Револуционерната гарда на Иран Мохамад Али Џафари

Командант на Револуционерната гарда на Иран Мохамад Али Џафари

Денеска одекнала ксплозија во воена база во западниот дел на предградие на Техеран.
Интернет сајтот на иранскиот Парламент го цитира парламентарецот Хосеин Гароуси, кој изјавил дека екплидирал голем дел од магацинот со оружје.
Овој магацин и припаѓа на Револуционерната Гарда. Други детали нема. Според агенцијата АФП експлозијата се слушнала до центарот на Техеран.
XS
SM
MD
LG