Достапни линкови

logo-print

Груевски во Лондон на економска презентација


Премиерот Никола Груевски во Лондон ги презентираше инвестициските можности кои ги нуди Република Македонија пред повеќе британски инвеститори на настанот организиран од Британската бизнис група во Македонија.
Како што соопшти владиниот кабинет, Груевски посочил на традиционално добрите политички односи помеѓу Република Македонија и Велика Британија, особено изразени преку британската поддршка во рамки на ЕУ и НАТО интеграциите кои треба да придонесат и за посилно унапредување на економската соработка помеѓу двете земји.
Во својата презентација Груевски истакнал дека Владата во континуитет работи на подобрување на бизнис климата и води стабилна макроекономска политика.
XS
SM
MD
LG