Достапни линкови

logo-print

Во Полска судири за Денот на независноста


Осумнаесет луѓе биле повредени, вклучувајќи и осум полицајци во денешните судири во Варшава меѓу припадници на крајната десница и на левичарски организации за време на маршот посветен на 93 годишнината од независноста на Полска. Полицијата уапсила стотина демонстранти во обид да ги спречи тепачките меѓу двете групи. Маршот бил организиран од крајнодесничарските организации.
XS
SM
MD
LG