Достапни линкови

logo-print

Италијанскиот Сенат ги одобри мерките за штедење


Италијанскиот Сенат денеска го одобри пакетот на клучни економски реформи со кои треба да биде избегнат банкротот во земјата. Планот сега треба да помине и во долниот дом, веројатно во сабота или во недела. Одобрувањето на овој план е услов потоа италијанскиот премиер Силвио Берлускони да си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG