Достапни линкови

logo-print

Во Египет затворена Кеопсовата пирамида


Гиза

Гиза

Египетските власти денеска ја затворија најголемата пирамида во Гиза по наводите дека неколку групи имале намера да одржат духовни ритуали денеска во 11 часот и 11 минути. Кеопсовата пирамида ќе биде затворена до утре.
XS
SM
MD
LG