Достапни линкови

logo-print

Додик со обвинувања против Инцко


Милорад Додик

Милорад Додик

Претседателот на Република Српска Милорад Додик испрати писмо до Советот за безбедност на Обединетите нации во кое го обвини високиот претставник во Босна и Херцеговина Валентин Инцко дека продолжува со, како што се наведува, паушалните и неаргументирани обвинувања дека Република Српска постапува спротивно од Дејтонскиот договор. Додик смета дека било крајно време Инцко да престане да се меша во дневнополитичките теми. Тој го обвинува Инцко за пристрасност.
XS
SM
MD
LG