Достапни линкови

logo-print

Израелски војници по грешка убиле еврејски доселеник


Израелски војници убиле еврејски доселеник во окупираниот Западен Брег, бидејќи, како што изјавиле, мислеле дека станува збор за палестински милитант. Претставник на израелската војска соопшти дека војниците отвриле оган врз едно возило кај Хеброн кое се движело со голема брзина и на сомнителен начин. Во инцидентот имало и двајца повредени кои изјавиле дека брзале на утринска молитва во Хеброн.
XS
SM
MD
LG