Достапни линкови

logo-print

Советникот на Обама за Блискиот Исток си даде оставка


Денис Рос

Денис Рос

Еден од советниците на американскиот претседател Барак Обама, задолжен за Блискиот Исток, си заминува од функцијата, соопштија од Белата куќа. Од таму велат дека Денис Рос според планираното требало да служи во администрацијата на Обама само 2 години, но решил својот ангажман да го продолжи за уште една година по настаните на Блискиот Исток во текот на Арапската пролет.
XS
SM
MD
LG