Достапни линкови

Нападната владина зграда во Авганистан


Провинцијата Пактика во Авганистан.

Провинцијата Пактика во Авганистан.

Најмалку еден полицаец бил убиен во напад врз владина зграда во провинцијата Пактика, информираат авганистански владини претставници. Бомбаш-самоубиец со возило полно со експлозив се разнел пред капијата на канцеларијата на локалниот гувернер, а потоа група милитанти, меѓу кои веројатно имало и бомбаши-самоубијци, се обиделе да влезат во објектот. Гувернерот во тој момент разговарал со локални старешини за стратегијата за постигнување траен мир во земјата.
XS
SM
MD
LG