Достапни линкови

logo-print

Во Кина 19 рудари го загубија животот


Јунан - Кина

Јунан - Кина

Во рудник во кинеската провинција Јунан поради истекување на гас животот го загубија 19 рудари.
Медиумите јавуваа дека заробени во рудникот се уште се 24 рудари. Спасувачките операции се во тек.
Минатата недела загинаа 8 рудари во друг инцидент во централна Кина.
XS
SM
MD
LG