Достапни линкови

logo-print

Сали Бериша во посета на Македонија


Сали Бериша

Сали Бериша

Претседателот на Владата на Албанија Сали Бериша денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Тој ќе се сретне со својот домаќин и колега, премиерот Никола Груевски, а ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов. Предвидена е и средба со претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски.
За време на престојот во земјава, Бериша ќе има средба со раководството на Државниот универзитет во Тетово, а пред студентите ќе одржи предавање во врска со прашањата за Балканот и евро-атланските интеграции.
XS
SM
MD
LG