Достапни линкови

logo-print

Серж Брамерц се среќава со Борис Тадиќ


Серж Брамерц

Серж Брамерц

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц денеска ја завршува посетата на Белград со средба со српскиот претседател Борис Тадиќ. Вчера Брамерц разговараше со официјални претставници на Србија за јатаците на хашките бегалци и за проблемите со заштитата на свдоците.
По оваа посета, кон средината на месецов, обвинителот ќе испрати извештај до Советот за безбедност на ОН, кој ќе го разгледа документот во почетокот на идниот месец.
XS
SM
MD
LG