Достапни линкови

logo-print

Астероид ќе помине блиску до земјата ноќеска


Илустрација.

Илустрација.

Астероиод со големина на носач на авиони ноќеска ќе помине во близина на земјата, поблиску отколку што е Месечината и ќе им даде шанса на научниците да го проучуваат без да лансираат сонда во вселената. Астероидот ќе биде најблиску до земјата половина час по полноќ. Огромната вселенска карпа ќе помине на околу 320 илјади километри од Земјата.
XS
SM
MD
LG