Достапни линкови

СДСМ бара нов попис во април 2012 година


Потпретседателката на СДСМ, Ана Павловска Данева.

Потпретседателката на СДСМ, Ана Павловска Данева.

Пратеничката група на СДСМ денеска до претседателот на Собранието достави Предлог-закон за попис на населението, домаќинствата и становите 2012 година.
Потпретседателката на СДСМ, Ана Павловска Данева, информира дека според предлогот, пописот треба да биде спроведен од 1-15 април 2012 година.
XS
SM
MD
LG