Достапни линкови

logo-print

Десетина загинати во експлозија на мина во Авганистан


Осуммина членови на едно семејство и двајца полицајци загинале при експлозија на мина поставена крај пат во авганистанската провинција Багдис, соопштија денеска локалните власти. Тие се сомневаат дека за тоа се одговорни талибанските бунтовници кои се борат против НАТО силите во Авгaнистан кои се во таа земја од 2001 година.
XS
SM
MD
LG