Достапни линкови

logo-print

Седница на Собранието на Македонија


Собранието на Македонија денеска ќе ја одржи 13 седница на чиј дневен ред е Предлог одлуката за испраќање на припадници на Армијата на Македонија за учество во мировна операција во Авганистан во состав на Меѓународните сили за безбедносна поддршка на Авганистан ИСАФ. Пратениците, меѓу другото, ќе ги разгледаат и предлог одлуките за избор на претседател, потпретседател и членови на Државната изборна комисија.
XS
SM
MD
LG