Достапни линкови

logo-print

Попоски се сретна со австрискиот државен секретар Валднер


Министерот за надворешшни работи Никола Попоски

Министерот за надворешшни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски се сретна со државниот секретар во австриското сојузно министерство за европски и меѓународни работи, Волфганг Валднер. Според соопштението на МНР тие разговарале за билатералните односи и можностите за нивно унапредување, како и за поддршката на Австрија во евроатланската интеграција на Македонија. Попоски побарал поддршка од Австрија за конечно процесуирање на препораката на Комисијата од страна на Советот на ЕУ, на декемврискиот состанок, оваа година.
XS
SM
MD
LG