Достапни линкови

logo-print

Осуден докторот на Мајкл Џексон


Конрад Муреј за време на судењето за убиство на Мајкл Џексон

Конрад Муреј за време на судењето за убиство на Мајкл Џексон

Судот во Лос Анѓелес го прогласи за виновен личниот доктор на Мајкл Џексон за убиство без предумисла на кралот на поп музиката. Конрад Муреј се соочува со казна од четири години затвор и со загуба на неговата докторска лиценца.Членовите на семејството Џексон плачеа при објавата на пресудата.
Мајкл Џексон почина на 50 годишна возраст на 25 јуни во 2009 година од предозирање со силни анестетици.
XS
SM
MD
LG