Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во Авганистан


Планинскиот регион Хинду Куш во Авганистан.

Планинскиот регион Хинду Куш во Авганистан.

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди планинскиот регион Хинду Куш во северен Авганистан. Епицентарот на земјотресот бил 280 километри североисточно од главниот град Кабул. Засега нема информации за штетите.
XS
SM
MD
LG