Достапни линкови

logo-print

Шефот на ММФ ќе се сретне со рускиот претседател


Шефот на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард денеска ќе се сретне со рускиот претседател Димитриј Медведев. На средбата ќе се разговара за должничката криза во Европа како и за начини за реформирање на глобалната економија, јавија руските новински агенции. Лагард во Москва ќе ги посети и руското Министерство за финансии и централната банка.
XS
SM
MD
LG